✔هر روز و در هر شرایطی باید طرحی در ذهنت بریزی و آن را تبدیل به محتوایی ناب کنی.

✔خستگی و بی‌حوصلگی در دنیای امروزی امری طبیعی‌ست، با تولید محتوا روزمرگی و بی‌حوصلگی در تو کاهش می‌یابد.

✔چاره‌ای نداری؛ باید با سماجت به کار بچسبی و ادامه دهی.

✔شجاعت داشته باش و متنی ضعیف بنویس. جسارت داشته باش و از خودت و اشتباهاتت بنویس.(پذیرش اشتباه گام بزرگی به سوی رشد و توسعه فردی است)

✔ با امکاناتی که در دست داری پادکست و ویدیوی ضعیف بساز. این کار از هیچ کاری نکردن ودست روی دست گذاشتن بهتر است.

✔ محتوا یعنی ارتباط، یعنی ساختن یک شبکه‌ی حمایتی که منجر به دستاوردهای ارزشمند شود.

✔وقتی کاری ضعیف انجام می‌دهی و بازخوردهای ناخوشایند می‌گیری، دفعات بعد کارت را ارتقا می‌دهی.یادت باشد ما آمده‌ایم یاد بگیریم. افرادی که هیچ کار خلاق و چشمگیری انجام نمی‌دهند، بیشتر، از کار دیگران انتقاد می‌کنند)

✔ ما در حین کار کردن به نقاط ضعف خود پی می‌بریم. اگر هیچ بازخوردی هم نگیری با مداومت و تکراربه تمام جنبه‌های کارت تسلط بیشتری پیدا می‌کنی. بهتر شدن و ارتقا یافتن در هر حوزه‌ای به مرور و در حین کار اتفاق می‌افتد.

✔من به انتقاداتی که می‌شنوم تا جایی اهمیت می‌دهم که به اعتماد بنفسم آسیبی وارد نشود. به انتقاد گوش می‌دهم .ودر آن زمینه‌ مطالعه می‌کنم. کارهای افراد باتجربه در آن حوزه را می‌بینم، اگر انتقاد صحیح باشد سعی می‌کنم بیشتر بخوانم و اطلاعاتی کسب کنم و اگر انتقاد درست نباشد؛ اهمیتی نمی‌دهم. به هر حال محتواگر بودن یعنی مطالعه، یادگیری و کار مداوم.

✔درتولید محتوا باید یادبگیری خودت باشی واز تجربیات خودت بگویی و اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهی. صداقت و سخاوت لازمه‌ی کار محتواست.

✔ اساس کارِ یک محتواگر پویایی است. یک محتواگر خلاق هیچ زمانی از یادگیری و استقبال از تجربه‌های جدید غافل نمی‌شود، سقوط تو آنجاست که یک جایی، حس کنی کامل هستی و به یادگیری نیازی نداری.

✔گاهی کلافه می‌شوی و نمی‌دانی باید چه بنویسی یا چه بگویی. نوشتن از بی‌حوصلگی‌ها، خستگی‌ها و کلافگی‌ها هم بدنیست. آدمها همیشه یک جور نیستند. اما از دلِ همین خستگی‌ها گاهی محتوای خوبی می‌توان ساخت.

✔کارِ محتوا آسان نیست. انجام دادن و پیگیری کارهای سخت است که باعث تمایز می‌شود.

✔هر چه بیشتر محتوا تولید کنی، ذهن خلاق‌تر می‌شود و ایده‌ها به سوی تو سرازیر می‌شوند.

اندکی خودپسند بودن برای محتواگر شدن لازم است وگر نه همه چیز را باید توی گنجه پنهان کنی.      -شاهین کلانتری-

 

مطالب بیشتر:

مراحل تولید یک محتوای سبز 

گزارش کار محتواگران خلاق (گروه میکرو اکشن) 

عوامل بهره وری|راهِ موفقیت