http://bitakeyhani.com

امروز نکته ی مهم کلاس آنلاین ما فهرستی از کارها ،برنامه ها و عادت های روزانه بود.ما در این کلاس یاد می گیریم چگونه از لحظات و دقایق روزهای خود درست استفاده کنیم و بیشتر بهره ببریم.

سالهای پیش درباره ی اهدافم چیزهایی در دفترم یادداشت می کردم اما این روش جدید ما را وادار می کند که هر روز بر روی اهداف خود تمرکز کنیم ،انجام دهیم،تنبلی نکنیم  و پله به پله پیش برویم و هر روز گزارش کار و عملکرد خود را برای پشتیبان بفرستیم.

*من عادت دارم هر روز صبح به محض بیدار شدن به تراس بروم .صبح را تماشا کنم. هوا را ببویم ، به صدای پرندگان گوش دهم ،چند نفس عمیق بکشم و به خاطر دیدن یک روز زیبا سپاس گزار باشم.

*من عادت دارم برای صبحانه چای با عسل بخورم. 

*من عادت دارم هر روز چند صفحه در ابتدای صبح آزاد نویسی کنم و از هر چیزی که اطرافم می بینم ،می شنوم ،حس می کنم ،بنویسم. 

*من عادت دارم هر روز چند صفحه ای از یک کتاب داستان را بخوانم. وقتی حس می کنم نوشته هایم نیاز به لطافت بیشتری دارند ،شعر می خوانم. داشتن چندین کتاب شعر در میان کتابهایم خلاقیت و نو آوری را بسویم روانه می کند. وقتی احساس می کنم باید بیشتر بخوانم ،سراغ کتابهای غیر داستانی می روم.

*من عادت دارم زمان آشپزی موسیقی های مورد علاقه ام را گوش دهم. دفتر یادداشت کوچکی در آشپزخانه دارم ،زیرا هر از گاهی ایده ها وسط گوش دادن به موسیقی و آشپزی در ذهنم جوانه می زنند.

*من عادت دارم عصرها قهوه بخورم. طعم اسپرسو با کتاب را دوست دارم. عطر اسپرسو مرا سر ذوق می آورد. 

*من عادت دارم ورزش کنم. هر چند این روزهها باشگاهها تعطیل اند ،اما با چند تا از دوستان ورزشکارم چالش هایی را هر روزه انجام می دهیم. چالش پلانک ضربان قلبم را به شدت بالا می برد و من پس از چالش نقش زمین می شوم ،بمب انرژی می شوم.

*من عادت دارم پیگیر در سهای دخترم باشم. این روزها آموزگاران آنلاین تدریس می کنند و بچه ها فراری اند. وقتی آموزگار در گروه حضور غیاب می کند ،من به جای دخترم می نویسم :حاضر! همه ی ویس ها را گوش می دهم و بعد خودم را می کُشم تا همه را در مغز دخترم فرو کنم. البته ما تقسیم کار کرده ایم،درسهای حفظی با من است و ریاضی با همسرم. 

*من عادت دارم هر شب یک پست برای وبلاگم بنویسم. 

*من عادت دارم هر روز یکی دو پست در کانال تلگرامم بگذارم. 

*من عادت دارم هر شب یک ویس امید بخش برای یکی از دوستان ،نزدیکان و آشنایان بفرستم. بازخوردهای محبت آمیزی از این طریق می گیرم و سرشار از حس خوب می شوم. 

 

مطالب بیشتر:

هدفمند شدن در زندگی