یکی از کارهای لذتبخش من پاسخ دادن به سوالاتی ست که در حین آزاد نویسی های روزانه به ذهنم می رسد.

گاهی بر روی پرسش هایی که توی کتابها هست مکث می کنم . دلم می خواهد به آنها جواب بدهم . این پرسش هم یکی از آنهاست که امروز لابلای کلمات کتاب به من چشمک زد.

دقیقا” چه می خواهی؟”

هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم از روی عادت کارهای تکراری روزمره را انجام می دهیم. به پیج های تکراری سر می زنیم. استیکرهای تکراری می فرستیم. برنامه های همیشگی را نگاه می کنیم، با اطرافیان برسر مسائل تکراری بحث می کنیم، چند لیوان چای با شکلات در روز می خوریم ،غذاهای چرب را می پسندیم و با همه ی این کارهایی که هر روز و از روی عادت انجام می دهیم ،انتظار داریم نتایج متفاوت و شگفت انگیزی بگیریم !

یک بار بنشین و با خودت فکر کن دقیقا چه می خواهی ؟

مدتی بود که احساس می کردم هر روز بعد از دیدن چند تا از پیج هایی که در اینستاگرام فالو کرده ام احساس بدی را تجربه می کنم ،مخصوصا وقتی که کامنت های پیج را می خواندم بار منفی زیادی روی خودم حس می کردم، کنجکاوی مانع از این میشد که پیج را دنبال نکنم.

اما یک روز تصمیم گرفتم دو سه پیجی که حس منفی را در من به وجود آورده بودند ،از لیستم حذف کنم . 

حدود چهار_پنج سال پیش بود که تصمیم گرفتم به ورزش کردن جدی تر فکر کنم و اینطور شد که برای همیشه با شکر و نوشابه خداحافظی کردم . 

وقتی فهمیدم بحث کردن و ارتباط با کسانی که فقط خود را می بینند و با تعصب از عقاید نخ نمای خود دفاع می کنند و حاضرند دوستی و محبت را فدای تعصب شان کنند ،برای همیشه با آنها خداحافظی کردم.

من شرایطی را که نمی خواهم تغییر می دهم و رها می کنم. شاید فکر کنید که سخت است و به این راحتی ها نیست یا زمان می برد و این حرفها….؛ اما این انتخاب  بستگی به اولویت های ما دارد. مگر خودت را دوست نداری ؟ از خودت بپرس دقیقا چه می خواهی؟

وقتی چیزی را نمی خواهی و داشتن آن حس بدی به تو می دهد یا بخاطر آن بار منفی زیادی را تحمل می کنی برای چه تصمیمی قطعی نمی گیری ؟

تو دقیقا چه می خواهی ؟

 

مطالعه بیشتر:

ذهنت را کنترل کن |معرفی یک کتاب 

آدمها محصول محیط خود هستند