وقتی یک فرد موفق را می‌بینیم، مشتاق می‌شویم داستان زندگی و موفقیتش را بشنویم؛ شاید داستان او انگیزه یا چراغی برای روشن شدن مسیرمان باشد.

شنیدن شکست‌ها و روزهای تلخی که فرد موفق داشته، برای ما جالب و شنیدنی‌ست. در دلمان او را تحسین می‌کنیم که چقدر عالی توانسته پس از شکست و زمین خوردن دوباره برخیزد و از نو آغاز کند.

اغلب آدمها فقط زمانی که به حرفهای فرد موفق گوش می‌دهند انگیزه و انرژی خوبی در آنها به وجود می‌آید و پس از مدتی دوباره به عادتها و زندگی سابق و روزمرگی برمی‌گردند.

اغلب ما گمان می‌کنیم چسبیدن و دنبال کردن کاری که به آن علاقه نداریم و از ادامه دادنش عذاب می‌کشیم بالاخره به نتیجه‌ی مطلوب‌مان میرسد! اما در حقیقت اینطور نیست.

وقتی به زندگی، رابطه و کارمان میلی نداشته باشیم، و با عذاب ادامه می‌دهیم انتظار موفقیت بیهوده است.

افراد موفق تمرکز را خوب آموخته‌اند.‌ آنها می‌توانند پس از هر شکست دوباره و دوباره بیاموزند. بزرگترین سرمایه‌گذاری افراد موفق، سرمایه‌گذاری بر روی 《 خود》 است.‌

زیرا اگر قرار باشد پیشرفتی صورت بگیرد آن کسی که کارها را پیش می‌برد خودِ ما هستیم.‌

اگر می‌خواهیم در کارمان موفق شویم ابتدا باید عاشق خودمان و کارمان باشیم. اگر به خود عشق نورزیم محال است پیشرفتی حاصل شود.

افراد موفق متواضع، دارای عزت‌نفس و پذیرنده‌های خوبی هستند. برای رسیدن به این جایگاه باید متمرکز بر جهان درون خود و یادگیرنده‌ی دائمی باشیم.