چند روز پیش مطلبی در سایت منتشر کردم با عنوان:

.تنها چیزی که در این جهان می‌ماند، عشق است.

با توجه به محتوای این پست تصمیم گرفتم در اینجا راهکارهایی را برای عشق‌ورزیدن به خود بنویسم.

 

۱. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید به خاطر اینکه یک‌روز دیگر را می‌بینید، سپاسگزاری کنید.

 

۲.هر روز حداقل نیم ساعت برای خودتان وقت بگذارید. دقت کنید برای خودتان. یعنی فعالیتی که انجام می‌دهید برای لذت خودتان باشد و به کسی آسیب نرساند. اگر استراحت هم می‌کنید در آرامش و رضایت کامل باشد.

 

۳. در دل برای دیگران آرزوهای خوب داشته باشید. لازم نیست آنها از دعاهای نیک‌شما که شامل حالشان می‌شود، با خبر شوند. بدون اطلاع به آنان برای خوشبختی و سلامتی‌شان‌ دعا کنید.

 

۴. همواره به روز باشید. برای یادگیری در حداقل دو زمینه‌ی مختلف اطلاعات درست کسب کنید. برای یادگیری هزینه کنید، برای خودتان خساست به خرج ندهید.زیرا هزینه‌ای که بعدها برای ندانستن می‌پردازید بسیار سنگین‌تر خواهد بود.

 

۵. از معاشرت با افراد سَمی و کسانی که همیشه اخبار و اتفافات ناگوار را پخش می‌کنند دوری کنید. برای گوش و آرامش ذهن خودتان ارزش قائل شوید و از این افراد دوری کنید.

 

۶. عشق به خود به معنای خودخواهی نیست. اگر بهترین جای میز غذا‌خوری را برای همسرتان در نظر بگیرید یا اگر در یک ماه مبلغ قابل توجهی از موجودی کارت را برای همسرتان هدیه بخرید، توجه و احترام خَلق کردید. احترام عشق می‌آفریند و انرژی درخشان عشق به خودتان باز می‌گردد.

 

۷. به سلامت جسم‌تان اهمیت بدهید.‌ورزش و پیاده‌روی باید فعالیت ثابت زندگی‌تان باشد.

 

۸. برای سلامت روح و روان خود وقت بگذارید. مشاوره، خواندن رمان و داستان و کتابهای خوب و مفید، نوشتنِ روزانه ، گوش دادن به موسیقی و رقصیدن برای سلامت روان ضروری‌ست.

 

۹. داشتن برنامه برای زندگی. شما باید بدانید از زندگی چه می‌خواهید و دقیقا شش‌ماه بعد یا یک سال بعد می‌خواهید کجا باشید؟ چه تغییراتی قرار است در روحیات، زندگی شخصی یا زندگی کاری شما ایجاد شود. با توجه به اهدافتان باید اقداماتی انجام دهید. یکجا ننشینید در حرکت باشید.

 

۱۰. از مقایسه کردن بپرهیزید. خود را در هیچ زمینه‌ای با شخص دیگری قیاس نکنید. اینکار از احساس ارزشمندی شما می‌کاهد. خود را با یک‌سال یا دوسال قبلِ خودتان مقایسه کنید. اگر از جایگاهتان کمی بالاتر آمده‌اید همین کافیست، ادامه بدهید. اگر در جایگاه قبلی ایستاده‌اید و  تکان نخورده‌ای لازم است شروع به برنامه‌ریزی کنید.

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید با یک مربی مشورت کنید.

می‌توانید در بخش پرسش و پاسخ 

سوالات خود را از من‌ بپرسید.