این روزها که با دوستان فعال و پُرکار چالش نوشتن و بروزرسانی سایت را در برنامه‌مان داریم، احساسات مختلفی را تجربه می‌کنیم.

وقتی کار منظم و خلاقانه را شروع می‌کنیم انواع تنش‌ها و سردرگمی‌ها و کلافگی را تجربه می‌کنیم. ما از منطقه‌ی امن خود خارج شده و در حال تجربه کردن هستیم. گاهی با خود فکر می‌کنیم به اندازه ی کافی در این کار توانمند نیستیم،شاید بهتر است مسیر خود را تغییر بدهیم. نظم در نوشتن و بروزرسانی سایت گاهی مارا دچار تردید می‌کند.

آیا باید ادامه دهم؟

چیزی که مهم است تمرکز بر روی کاری است که با خود عهد کرده ایم باید منظم ادامه دهیم. تمرکز کردن در این روزها که هر لحظه‌اش با خبر جدید و ناخوشایند غافلگیر می‌شویم ،آسان نیست.

در اینجا باز هم پای اولویت‌ها به میان می‌آیند. اولویت من چیست؟ آیا خواندن دویست و پنجاه پیام در گروه تلگرام مهم است یا نوشتن و بروزرسانی مطلبی که با انجام آن وظیفه‌ی امروزم را بخوبی به پایان برسانم!

وقتی قرار است یک عادت را در زندگیمان بگنجانیم و به آن متعهد شویم انواع تنشها را تجربه میکنیم و این احساسات تا حدودی طبیعی است. چون ما روزها و ماههای قبل ، هر روز خود را درگیر نوشتن و بروزرسانی سایت نکرده بودیم. اگر سراغ وبلاگ نویسی میرفتیم تنها زمانی بود که موضوعی برای نوشتن داشتیم؛ حالا ،اما متفاوت است. ما وارد سایت میشویم و باید انگشتان را بر روی کیبورد حرکت داده و هر طور شده بنویسیم.

 

_ اگر موضوعی برای نوشتن پیدا نمی‌کنید از ویرایش و بازنویسی مطالب قبلی سایت شروع کنید .دستی به سروروی مطالب قبلی بکشید و آنها را بروزرسانی کنید.

_ در مسیر انجام کارخلاقانه و منظم بارها به در و دیوار می‌خورید،نا امید می‌شوید و ممکن است به خودتان بگویید که اینکار کار شما نیست، اما همه‌ی این احساسات تاحدود زیادی طبیعی‌ست .شما وارد مرحله‌ی دیگری از زندگی شده‌اید و عادت جدیدی در شما درحال شکل گرفتن است.صبور باشید.

_با دوستان و همراهان خود گفتگو کنید و از احساسات خود و تنش‌هایی که با آن درگیر هستید بگویید.نظر آنها را بشنوید.

_از مطالعه غافل نشوید. کتابهایی با موضوعات مختلف بخوانید تا خلاقیت در شما رشد کند.

_هر سبکی را که دوست دارید بنویسید،شعر،داستان،دلنوشته،مقاله‌هایی با موضوعات روانشناسی ،اجتماعی،علمی و… به هر چه که علاقه دارید بنویسید.

_شما با نوشتن سبک‌ها و موضوعات مختلف بتدریج موضوعی که به آن علاقمندید را کشف میکنید.اینکار ممکن است ماهها و یا سالها به طول انجامد، صبور باشید.

_آشنایی با موضوعات مختلف و سبکهای نوشتن دید شما را بازتر و وسیع‌تر میکند.

_از همان ماههای اول به دنبال کیفیت در نوشته‎‌هایتان نباشید. کیفیت پس از سالها به دنبال کمیت می‌‌آید.

_هر سبک و هر موضوعی که راجع به آن می‌نویسیم،تجربه‌ی کوچکی به تجربیاتمان اضافه می‌کند.

_کلافگی‌ها و به در و دیوار خوردن‌ها شاید در ابتدا ناامیدمان کنند اما بتدریج که پیش میرویم هر یک از آنها تجربه‌ی گرانبهایی هستند برای نوشتن و رشد کردن.

_این تجربیات در سالهای آینده برای افرادی که به دنیای نوشتن و تولیدمحتوا قدم میگذارند،قطعا مفید و اثربخش خواهد بود.

مطالب بیشتر:

وبلاگ نویسی روزانه|رشد و توسعه فردی 

گزارش کار محتواگران فعال دریک دوره‌ی سی روزه 

زندگی برپایه‌ی مهارت‌ها استوار است (از شکست تا موفقیت)