احتمالا این جمله را زیاد شنیده اید، “به اندازه‌ی تمام آدمهای روی زمین تعریف هایی برای موفقیت وجود دارد.

موفقیت برای عده ای رسیدن به قله است و عده ای دیگر ،موفقیت را حرکت در مسیر می دانند.

برای من موفقیت گام های کوچکی‌ست که رو به جلو در حرکت اند. هر حرکتی هر چند کوچک که مرا به جلو هدایت می کند ،یک موفقیت است.با همه‌ی اینها مشتاقم تعریف موفقیت را از زبان افراد مختلف بشنوم. هر از گاهی با افرادی که درحوزه‌های مختلف مشغول فعالیت هستند گپ و گفتگویی ترتیب می دهم.

سالی حاج حسینی،یکی از بانوانی است که همواره در دل تحسین اش کرده‌ام و بیش از یک سال افتخار شاگردی اورا در رشته های سی ایکس و کراسفیت داشته‌ام.

او کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش ،مربی بین المللی،مربی تخصصی استعداد یابی ورزشی در رشته‌های تکواندو،فیتنس،کراسفیت،تی آر ایکس و سی ایکس ،نایب رییس وعضو هیأت رئیسه هیأت تکواندو استان تهران است.  

گفتگویی با او انجام داده ام.

بخوانید

وقتی کودک بودی ،دوست داشتی چه کاره شوی ؟ خلبان و سرباز،کلا” از کارای سخت و مردونه خوشم میاد.

برای اینکه یک روز شاد را آغاز کنی ،چه کار می کنی ؟ حتما به پیاده روی میرم. پیاده روی حالم را خوب می کنه و تا آخر روز سرحالم.

کار در فضای با شگاه چه دستاوردهایی برای توداشته است؟باشگاه رفتن از اول باعث شادابی روحیه‌ام می شد.

اوایل فقط برای سرگرمی و ساختن اندامی ایده‌آل بود ولی رفته رفته به کار وفعالیتم تبدیل شد و باعث شد بتونم به پیشرفت هایی که در راستای مربیگری وعلم ورزشی مدنظرم بود برسم.از طرفی باعث می‌شه حس مردم دوستی من همیشه روشن باشه.من عاشق آموزش دادن هستم با اینکار حالم همیشه خوبه و سرحالم.

بزرگترین ترس یا چالشی که درمسیر کار همراهت است،چیست؟ جا موندن از بقیه همیشه نگرانم می کنه.اینکه نتونم علمم رو به روز کنم و بین این همه مربی تازه وارد و دنیای شلوغ ورزش کم رنگ بشم. همیشه دلم میخواد توی کاری که شروع می کنم اولین نفر باشم.هیچ وقت پشت سر کسی ایستادن رو دوست نداشته و ندارم.

برای کسی که می خواهد مربیگری در سطح بین المللی را شروع کند،چه توصیه‌ای داری؟ مربیگری ابتدا عشق می خواهد سپس آگاهی کامل.حتما باید پله پله جلو رفت که متاسفانه در حال حاضر این صبر کم رنگ شده. باید تجربه و علم‌ات باهم پیش برن تا بتونی چالش ‌های مسیرت را درک کنی. حتما دوره‌های مقدماتی را بگذارنند و بعد کارکنند و وتجربه  کسب کنند.در سمینارهای مختلف برای آگاهی و یادگیری بیشتر شرکت کنند و همچنین شرکت در کلاسهای بین المللی که باید برایش زمان بگذارند. مدرک بدون علم هیچوقت مفید نبوده مخصوصا ورزش که با بدن و سلامتی مردم در ارتباط است.

موفقیت از نظر تو ؟ موفقیت یعنی به آرزوهات نزدیک شدن. همیشه باید هدف مشخص کرد و برای رسیدن به اون جنگید و زحمت کشید. اگه میخوایم موفق بشیم باید متفاوت باشیم و از هیچ در بسته‌ای تا رد نشده‌ایم ،نگذریم.چون درهای باز هیچ زحمتی ندارند.باید خواست.

کدام خصوصیات خودت را بیشتر دوست داری؟ مدیر و رییس بودن و اعتماد بنفس بالا که باعث رسیدن به خواسته‌هام میشه.

از چه کسی یا کسانی در کارَت الگو می گیری؟ از آدمهایی که تونستن به هدف شون برسن و موفق بشن.مخصوصا بانوان موفق،مثل استاد خودم زهرا سروی که از یک باشگاه کوچک شروع کرد و حالا نایب رییس یک فدراسیون بزرگ ورزشی است. من هیچوقت قانع نیستم  و دوست دارم رو به جلو حرکت کنم.

و حرف آخر ؟مرسی بیتای نازنین،به من لطف کردی.

 

مطالب بیشتر:

گفتگو با بهار کاسرود-مروج هنر 

گفتگو با مریم معصومی تسهیلگر فردی و سخنران انگیزشی

گفتگو با میلاد ملاحی مروج رشد شخصی و موفقیت