داستان هایی که می چسبند ،عنوان کتابی ست که قرار است یکماه همسفرم باشد. تنها چند صفحه ی اول کتاب را خوانده ام ،شاید خیلی زود بود که بخواهم در باره ی آن یک پست منتشر کنم ؛اما از آنجا که این کتاب را به پیشنهاد استادم شاهین کلانتری انتخاب کرده ام و کتاب پُر است از داستانهای جالب ، مسلما در روزهای آینده باز هم راجع به این کتاب سیصد و سی صفحه ای خواهم نوشت.

درماه گذشته این دومین کتاب الکترونیکی است که خریده ام. می بینید؟ قبلا خیلی در مقابل کتابهای الکترونیکی مقاومت می کردم ؛ترجیحم کتاب کاغذی بود. اما کم کم دارم یاد می گیرم کتاب الکترونیکی هم بخوانم.(همیشه مقاومت کردن خوب نیست).

داستان هایی که می چسبند قرار است به من نشان دهد داستان سرایی چگونه می تواند موجب جذب مخاطب شود و کسب و کارمان را متحول کند.

ست گودین ،نویسنده ی کتاب پرفروش نیویورک تایمز با عنوان “اینست بازاریابی” درباره ی این کتاب گفته است :

هر کاری که انجام می دهید، در هر جایگاه شغلی که قرار دارید،این کتابی است که همین حالا باید بخوانید . کتابی کاربردی ،سرگرم کننده و صادقانه.کتاب جدید کیندرا همه چیز را برای شما فراهم می کند.

چارلز دو هیگ ،نویسنده ی کتاب پر فروش “قدرت عادتها ” در باره ی این کتاب گفته است :

قصه گویی یکی از مهارت های اساسی در کسب وکار است که داده ها را جذاب تر و ارتباطات را اثر گذار تر می کند. در این اثر کیندرا هال،مهارت قصه گویی برای همه راحت و قابل دسترس شده است.نیازی نیست که نویسنده ی بزرگی باشید تا بتوانید قصه های بزرگ بگویید کافی است بدانید چطور قصه ای تعریف کنید که “بِچسبد” .

کتابها دنیای عجیبی دارند ،درست مثل آدمها . آدمها شبیه کتابند. کتابهای خوب و اثربخش ،کتاب های کوچک اما پُرمغز،کتابهای بزرگ وقطور اما نَچسب و سطحی، کتابهای خسته کننده؛ کتابهایی که وقتی شروع به خواندنشان می کنی دلت نمی خواهد آنها را ببندی وکنار بگذاری ،کتابهایی که با خواندن چند صفحه ی اول، آنها را به گوشه ای پرت می کنی و برای همیشه می بندی .بعضی کتابها باید در قفسه ی کتابخانه ات باشند و به بعضی از آنها نیازی نداری. درست مثل آدمها…

می توان صدها مثال دیگر زد و بیشتر به شباهت میان آدمها و کتابها پی بُرد. یکی از لذت های زندگی این است که می توانی همه چیز و همه کس را به هم تشبیه کنی ولحظاتت را دلچسب کنی. عجب، این روزها به من می چسبند!

مطالب بیشتر:

شادترین زندگی ها  

یک کلمه می تواند روز مرا تغییر دهد.