چند نکته برای نوشتن داستان کوتاه
چند نکته برای نوشتن داستان کوتاه|bitakeyhani.com

وقتی تصمیم می گیرید یک داستان کوتاه بنویسید باید به چند نکته توجه کنید.

یک

برای اینکه یک داستان از همان ابتدا خواننده را جذب کند ، بند اول داستان خیلی مهم است. جملات اولیه باید خواننده را درگیر کند و او را به خواندن و ادامه ی داستان ترغیب کند. می توانید داستان را با یک گفت وگو آغاز کنید. یک گفت و گوی کوتاه و جذاب می تواند شروع مناسبی باشد. 

دو

در داستان های کوتاه نمی توان چندین رویداد و اتفاق را وارد داستان کرد. داستان های کوتاه معمولا شامل یک موضوع یا زندگی یک شخص می شوند.داستان کوتاه با رمان فرق دارد ،زیاد نمی توانید شاخ و برگش دهید. با هر کلمه و هر جمله باید اطلاعات لازم را به خواننده بدهید. 

سه

در داستان های عاطفی و احساسی ، معمولا اتفاق غیر منتظره ای رخ نمی دهد، از آن اتفاق هایی که شخصیت اصلی داستان با چالش های مختلفی روبرو شود ؛می توان گفت که داستان عاطفی بر روی یک خط صاف پیش می رود. ممکن است برای برخی کسل کننده باشد اما نویسنده می تواند با درگیر کردن احساس خواننده او را به خواندن داستان ترغیب کند.

چهار

اگر داستان پایانی غافلگیر کننده داشته باشد به جذابیتش اضافه می شود. همین که خواننده در آخر داستان برخلاف تصوراتش با پایانی شگفت انگیز روبرو شود ،آن داستان تا مدتها یا سالها در خاطرش می ماند.

 

مطالب بیشتر:

مزایای نوشتن چیست؟ 

داستان های کوتاه